اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.
آخرین اخبار : 

توجه به ظرفیت حوزه فرهنگ امکان تحقق «رونق تولید» را بالاتر و پایدارتر می‌کند

رونق تولید دهاقان

به گزارش پایگاه قرآنی شهرستان دهاقان حجت‌الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر، عضو کمیسیون فرهنگی و رئیس فراکسیون قرآن مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا درباره ابعاد فرهنگی تحقق شعار سال گفت: نکته مسلم و قطعی این است که تا فرهنگ یک مسئله‌ در جامعه شکل نگیرد اقدامی هم صورت نخواهد گرفت. گاهی ظرفیت حوزه فرهنگ دست کم گرفته می‌شود و به همین خاطر آسیب‌های فراوانی به سایر حوزه‌ها وارد می‌شود.

حوزه فرهنگ چگونه به تحقق شعار سال کمک می‌کند

وی افزود: در مسئله مصرف کالای ایرانی و رونق تولید داخلی بدون توجه به ظرفیت‌های حوزه فرهنگ اصلا امکان تحقق این موضوع وجود ندارد. اگر در جامعه ما این ضرورت شکل گرفت که باید از ظرفیت داخلی بهره برد و مصرف کالای ایرانی بر کالاهای خارجی تقدم پیدا کرد به دلیل همان فضای فرهنگی شکل‌گرفته در جامعه بود که مردم احساس کردند خرید کالاهای ایرانی در حقیقت تأمین منافع خودشان و فرزندان‌شان را به دنبال دارد و به اشتغال جوانان ایرانی کمک می‌کند.

پژمانفر اظهار کرد: شعار امسالی هم که رهبر معظم انقلاب تحت عنوان «رونق تولید» مطرح کردند قطعا با توجه به ظرفیت‌های حوزه فرهنگ امکان تحقق بیشتر و پایدارتری پیدا خواهد کرد.

نقش فرهنگ در برداشتن موانع موجود در مسیر تولید داخلی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: کمیسیون فرهنگی هم سال گذشته طرحی را آماده کرده بود که معطوف به توجه به ظرفیت‌های فرهنگی در تحقق شعار سال ۹۷ بود و اقدامات خوبی هم در این باره انجام گرفت. امسال هم در گفت‌وگوهایی که با دوستان و همکاران داشتیم پیشنهاداتی در ارتباط با مسئله رونق تولید ارائه شده که امیدواریم در همان روزهای ابتدای سال بتوانیم در جلسات کمیسیون آنها را مطرح کنیم.

رئیس فراکسیون قران، عترت و نماز مجلس ابراز کرد: در واقع توجه به حوزه فرهنگ در زمینه شعار سال نقش مهمی در برداشتن موانع موجود در مسیر تولید داخلی دارد. اگر امروز کالای ایرانی نمی‌تواند در مقابل کالای خارجی رقابت جدی کند بیشتر به این برمی‌گردد که حمایت کامل از تولیدات داخلی انجام نشده و نتوانسته‌ایم هزینه‌‌های سربار تحمیل شده به تولیدکننده داخلی را کاهش دهیم. براساس برخی گزارش‌ها گاهی حدود ۳۵ درصد هزینه‌های سربار بر تولیدات داخلی وجود دارد و این هزینه‌های سربار امکان رقابت را از تولیدات داخلی می‌گیرد.

پژمان‌فر اظهار کرد: امیدواریم در تحقق این فرمایش رهبر معظم انقلاب از اتخاذ رویکرد شعاری پرهیز شود و یک سری اقدامات عملی جدی از سوی مجلس و دولت در دستور کار قرار گیرد. در این راستا لازم است بعد قانونی اقدامات فرهنگی زمینه‌ساز تحقق شعار سال از سوی مجلس صورت گیرد و فضاسازی و گفتمان‌سازی رونق تولید نیز از طریق رسانه‌های عمومی مانند صداو سیما انجام شود.

منبع:ایکنا

رونق تولید دهاقان

رونق تولید دهاقان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پایگاه اطلاع رسانی دهاقان قرآن خوش آمدید
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترساخت حرفه ای کد متن متحرک