اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.
آخرین اخبار : 

پیام تبریک پایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت دهه وقف

پیام تبریک پایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت دهه وقف

بسم الله الرحمن الرحیم
المال والبنون زینه الحیاه الدنیا والباقیات الصالحات خیر عند ربک ثوابا وخیر أملاً

(دارایی و فرزند زینت و پیرایه‌های این زندگانی دنیاست و کردارهای نیک که همواره برجای می‌مانند نزد پروردگارت بهتر، امید بستن به آنها نیکوتر است){ سوره کهف/آیه ۴۶}

شهرستان دهاقان مناسبت دهه وقت پیامی منتشر کرد که به شرح زیر است:

آیین کهن و حسنه وقف و توجه به امور خیریه یکی از ملزومات توسعه و پیشرفت تمدن اسلامی بوده و بخش عظیمی از میراث فرهنگی و اجتماعی کشور عزیزمان ایران، با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم این سنت حسنه و نیات خیرخواهانه واقفان بوده است.
احیای این سنت زیبا و خیرخواهانه و ترغیب جامعه در عمل به آن، پس از انقلاب شکوهمند اسلامی تقویت شد، سنتی که با احیای مجدد آن، گره از بسیاری مشکلات مردم و دردمندان باز شد.
استفاده بهینه از موقوفات براساس نیات واقفین و بازگرداندن موقوفات تحریف شده احتمالی به محل شرعی و قانونی خود می تواند از عوامل عمده گسترش این کار نیکو و جامعیت آن شود تا به تعبیر امام راحل جامعه از فضلیت و
پاداش بیشمار آن بهره مند شود.
ترویج این سنت حسنه و تشویق مردم ومسئولان ، به ویژه خیران به این امر خداپسند انه از اهداف هفته وقف است که باید به آن با توجه لازم پرداخته شود در واقع هفته وقف ، فرصتی مغتنمی است تا آثار و برکات و در عین حال چالش های پیش روی این صدقه جاریه مورد توجه قرار گیرد و زمینه های لازم اداری – اجرایی مطمئن در قالب برنامه های جامعه برای گسترش و حمایت از مجموعه ای که به تعبیر مقام معظم رهبری سازمان مفتخرین است، فراهم آید.
امروزه مهمترین وظیفه ما، معرفی فلسفه وقف و برکات مترتب بر آن است تا با استفاده از ظرفیت‌های این سرمایه عظیم اجتماعی و فرهنگی با شتاب بیشتری در مسیر توسعه همه جانبه میهن اسلامی‌مان گام برداریم.
شهرستان دهاقان به همه واقفان عزیز که سرمایه خود را به این امر خداپسندانه وقف کردند درود می فرستد و برای مسؤلین و دست اندرکاران زحمتکش که این امر خیر را مطابق با نیات واقفین عینیت می بخشند آرزوی موفقیت و سربلندی دارد.

پیام تبریک پایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت دهه وقف

پیام تبریک پایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت دهه وقف

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پایگاه اطلاع رسانی دهاقان قرآن خوش آمدید
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترساخت حرفه ای کد متن متحرک