اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.
آخرین اخبار : 

گردشگری مذهبی؛ پاسخی عظیم به نیازهای فرهنگی و اجتماعی

گردشگری مذهبی شهرستان دهاقان

به گزارش پایگاه قرآنی شهرستان دهاقان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، محمد عیدی با اشاره به اینکه گردشگری یک حوزه بسیار گسترده است و حوزه‌های زیادی را در برمی‌گیرد، اظهار کرد: یکی از حوزه‌های پرطرفدار گردشگری مذهبی است که این نوع گردشگری در کشور ما سابقه دیرینه‌ای دارد و ریشه آن نیز در فرهنگ و اعتقادات ما ایرانی ها است.
وی ادامه گفت: در واقع این نوع گردشگری یک پاسخ سترگ به نیازهای فرهنگی مردم است زیرا که جوهره فکری مردم ایران برپایه دین و مذهب است و در دوره اسلامی مردم چنان متعهد و مقید به ارکان دین بودند که به زعم بسیاری از اندیشمندان و دانشمندان تمدن اسلامی بر دوش ایرانی‌ها جان گرفت.
معاون شهردار اصفهان ادامه داد: وقتی بن مایه فکری مردم مذهبی باشد قطعا گردشگری مذهبی می تواند بسیار پررونق و پرمخاطب باشد.
عیدی در ادامه با اشاره به اینکه گردشگری مذهبی در دیگر نقاط جهان نیز بسیار پرطرفدار و از رونق بالایی برخوردار است گفت: گردشگری مذهبی در ایران اهمیت فوق العاده‌ای دارد و این امر به خاطر ایجاد ارتباطی است که گردشگران در عین تفریح با فضاهای ماورایی برقرار می کنند و همچنین معنویتی که از این مکان ها می گیرند باعث می شود تا روحانیتی خاص به آنان مستولی شود.
وی در ادامه به کارکردهای گردشگری مذهبی در زمینه ایجاد نشاط معنوی، توسعه فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و… اشاره کرد و گفت: حضور افراد در این اماکن متبرکه موجب کاهش بسیاری از آسیب‌ها و استرس‌های آنان می‌شود و در واقع گردشگران مذهبی می‌توانند روح خود را تلتیف کنند و خود را نیز بازتولید کنند.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در ادامه یادآور شد: اصفهان نیز از دیرباز دارالمومنین بوده و این موضوع نیز باعث شده تا اصفهان از پایگاه‌های مهم شیعه در دنیا محسوب شود.
عیدی ادامه داد: وجود اماکن متبرکه با قدمت تاریخی بسیار زیاد در شهر اصفهان نشان از ظرفیت بالای اصفهان در حوزه گردشگری مذهبی است.
معاون شهردار اصفهان افزود: باتوجه به ظرفیت بالایی که در شهر اصفهان در حوزه گردشگری مذهبی وجود دارد متاسفانه این حوزه مغفول مانده و لازم است که مدیران فرهنگی در این زمینه بیش از پیش وارد شوند و با برنامه ریزی و اجرای برنامه های مختلف از این ظرفیت جهت توسعه و رونق فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به سود شهر و مردم بهره برداری کنند.
وی در ادامه به اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در حوزه گردشگری مذهبی اشاره کرد و گفت: ورود اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به این حوزه و سرمایه گذاری در آن جهت شناسایی و توسعه این نوع گردشگری جای تقدیر دارد زیرا که این فعالایت کار بسیار بزرگی است و اجرای این فعالیت دستاوردهای زیادی را در حوزه‌های فرهنگی، مذهبی و اقتصادی برای استان به همراه دارد.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در ادامه با تقدیر از اجرای برنامه‌هایی همچون آرامش بهاری در جوار اماکن متبرکه در ایام نوروز گفت: چنانچه برنامه ریزان و مدیران فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه بتوانند سطح کیفی این برنامه ها را با ایجاد پیوست فرهنگی بیش از پیش ارتقاء دهند این امر باعث توسعه گردشگری مذهبی در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان استان می‌شود.

گردشگری مذهبی شهرستان دهاقان

گردشگری مذهبی شهرستان دهاقان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پایگاه اطلاع رسانی دهاقان قرآن خوش آمدید
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترساخت حرفه ای کد متن متحرک