سیدامیرحجازی گفت:علاقه‌مندان در گروه سنی پنج تا شش سال می‌توانند در رشته‌های حفظ ۱۰ سوره آخر قرآن‌ و نقاشی با مضامین قرآنی، مقاطع سنی ۷ تا ۹ سال می‌توانند در رشته‌های حفظ ۲۰ سوره آخر قرآن و نقاشی با مضامین قرآنی(نماز)، مقطع سنی ۱۰ تا ۱۲ سال در رشته‌های حفظ ۳۰ سوره آخر قرآن‌ و نقاشی با مضامین قرآنی(قرآن)، مقطع سنی ۱۳ تا ۱۵ سال در چهار رشته قرائت(ترتیل)، حفظ جزء سی‌ام قرآن‌مفاهیم نیمه دوم جزء سی‌ام قرآن و خوشنویسی سوره مبارکه قدر و مقطع سنی ۱۶ تا ۱۸ سال در رشته‌های ترتیل، حفظ اجزاء ۲۹ و ۳۰ قرآن، مفاهیم جزء سی‌ام قرآن‌، خوشنویسی سوره مبارکه قدر و مقاله نویسی با مضامین قرآنی(آزاد) حضور پیدا کنند. براساس این گزارش همچنین مقاطع سنی ۱۹ تا ۲۹ سال می‌توانند در هفت رشته ترتیل، حفظ ۱، ۳ و ۵ جزء قرآن، نقاشی با مضامین قرآنی(زندگی اسلامی، قرآنی)، خوشنویسی سوره مبارکه فجر، طراحی گرافیک با مضامین قرآنی(آزاد) ثبت نام کنند. شرکت‌کنندگان در این جشنواره می‌توانند تا ۱۰بهمن ماه جهت ثبت نام (فجر)رابه سامانه۵۰۰۰۲۰۴۰۴۰۳۰پیامک کنند.
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترساخت حرفه ای کد متن متحرک
آخرین اخبار : 

رأی دادن و بیعت کردن ریشه در سیره اهل بیت(ع) دارد و در آن زمان رأی دادن به شکل بیعت بوده، ولی امروزه به شکل رأی دادن و انتخابات است.

سیدامیرحجازی با بیان اینکه مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف یک ریشه اصلاحی و قرآنی دارد، اظهار کرد: مشارکت مردم در انتخابات برای تعیین سرنوشت خودشان است.
وی با اشاره به ریشه‌های مشارکت‌های مردمی در طول تاریخ، افزود: زمانی که عثمان به قتل رسید، مردم به خانه امیرالمؤمنین(ع) هجوم آوردند و با آن حضرت بیعت کردند، اما امام(ع) فرمودند که من علاقه‌ای به حکومت ندارم، هجوم و ازدحام جمعیت برای بیعت با امام به حدی بود که نزدیک بود امام حسن (ع) و امام حسین(ع) زیر دست و پای مردم آسیب ببینند و ایشان فرمودند که اگر این خواسته مردمی برای بیعت نبود، خلافت را قبول نمی‌کردم.
وی افزود: رأی دادن و بیعت کردن ریشه در سیره اهل بیت(ع) دارد و در آن زمان رأی دادن به شکل بیعت بوده، ولی امروزه به شکل رأی دادن و انتخابات است.
حجازی بیان کرد: بعد از شهادت امام حسن(ع)، امام حسین(ع) نیز بنا به دعوت و نامه‌های مردم کوفه، قیام کردند و این یعنی مردم کوفه به خلافت امام حسین(ع) رأی دادند.
حجازی خاطرنشان کرد: رای دادن، بیعت کردن و مشارکت در سرنوشت سیاسی و اجتماعی در سیره ائمه معصومین(ع) ریشه محکمی دارد، زیرا ما مسلمان و شیعه هستیم و سیره معصومین(ع) به‌عنوان الگوهای ما بر این بوده که در صورتیکه مردم خواسته‌اند و رأی داده و بیعت کردند، ائمه(ع) نیز اقدام به تشکیل حکومت و خلافت می‌کردند.
وی افزود: ائمه(ع) باید الگوی ما باشند و مردم باید خودشان در سرنوشت خود دخالت کنند که یکی از راه‌های تعیین سرنوشت، رأی دادن است تا بتوانند آینده خود را با نظر خودشان ترسیم کنند.
وی ادامه داد: مسائل سیاسی، اجتماعی و حکومتی براساس رأی‌گیری‌ها و انتخابات شکل می‌گیرد و برهمین اساس مردم نباید نسبت به انتخابات و رأی‌گیری بی‌تفاوت باشند، بلکه باید به این مهم توجه کافی داشته و باید کسانی را که احساس می‌کنند، انسان‌های قوی و تأثیرگذاری در هر دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان هستند را انتخاب کنند.
حجازیانتخابات در دهاقان تصریح کرد: فضای انتخابات باید سالم باشد تا مردم در کمال آزادی رأی خود را در صندوق‌ها بیندازند و کاندیداهایی را انتخاب کنند که آن‌ها مورد نظر دشمن نباشند، بلکه باید کسانی را انتخاب کرد که دشمن‌ستیز باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پایگاه اطلاع رسانی دهاقان قرآن خوش آمدید
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترساخت حرفه ای کد متن متحرک