سیدامیرحجازی گفت:علاقه‌مندان در گروه سنی پنج تا شش سال می‌توانند در رشته‌های حفظ ۱۰ سوره آخر قرآن‌ و نقاشی با مضامین قرآنی، مقاطع سنی ۷ تا ۹ سال می‌توانند در رشته‌های حفظ ۲۰ سوره آخر قرآن و نقاشی با مضامین قرآنی(نماز)، مقطع سنی ۱۰ تا ۱۲ سال در رشته‌های حفظ ۳۰ سوره آخر قرآن‌ و نقاشی با مضامین قرآنی(قرآن)، مقطع سنی ۱۳ تا ۱۵ سال در چهار رشته قرائت(ترتیل)، حفظ جزء سی‌ام قرآن‌مفاهیم نیمه دوم جزء سی‌ام قرآن و خوشنویسی سوره مبارکه قدر و مقطع سنی ۱۶ تا ۱۸ سال در رشته‌های ترتیل، حفظ اجزاء ۲۹ و ۳۰ قرآن، مفاهیم جزء سی‌ام قرآن‌، خوشنویسی سوره مبارکه قدر و مقاله نویسی با مضامین قرآنی(آزاد) حضور پیدا کنند. براساس این گزارش همچنین مقاطع سنی ۱۹ تا ۲۹ سال می‌توانند در هفت رشته ترتیل، حفظ ۱، ۳ و ۵ جزء قرآن، نقاشی با مضامین قرآنی(زندگی اسلامی، قرآنی)، خوشنویسی سوره مبارکه فجر، طراحی گرافیک با مضامین قرآنی(آزاد) ثبت نام کنند. شرکت‌کنندگان در این جشنواره می‌توانند تا ۱۰بهمن ماه جهت ثبت نام (فجر)رابه سامانه۵۰۰۰۲۰۴۰۴۰۳۰پیامک کنند.
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترساخت حرفه ای کد متن متحرک
آخرین اخبار : 

سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف در شهرستان دهاقان برگزار می شود

: زمان ثبت نام این مسابقات چند روز قبل آغاز شد و تا ۱۸ اردیبهشت ماه ادامه دارد.
وی اظهار کرد: این مسابقات در رشته های حفظ پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم، قرائت، ترتیل، اذان، ابتهال و دعا خوانی برگزار می شود.
وی با بیان اینکه افراد تنها می توانند در یک رشته، در این رقابت شرکت کنند، افزود: افراد برگزیده مرحله شهرستانی به مسابقات استانی اعزام می شوند.
وی افزود: سال گذشته مسابقات قرآن کریم دهاقان با حضور ۲۲۰ نفر در مرحله شهرستانی برگزار شد و همچنین ۳۵۰ نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم در این شهرستان آموزش دیدند.
این مسئول با اشاره به اینکه برای پیشرفت علمی، نوآوری و سبک زندگی اسلامی باید به سراغ آیات وحی رفت، ادامه داد: قرآن بهترین و کامل ترین تعالیم را برای رسیدن به کمال انسانی در بر دارد و بهترین راه مبارزه با جنگ نرم، ترویج آموزه های قرآنی است.
حجازی؛ هدف از برگزاری این مسابقات را گسترش فعالیت های فرهنگی و قرآنی و به ‎کارگیری آموزه های دینی در زندگی فردی و اجتماعی ذکر کرد و گفت: قرآن کریم بهترین منبع استخراج دستور زندگی است.
وی آشنایی و انس با مفاهیم نورانی قرآن کریم را از مهم ترین ضرورت های فرهنگی و از وظایف آحاد جامعه اسلامی دانست و ادامه داد: برگزاری مسابقات قرآن، پرجاذبه ترین اقدام فرهنگی برای انس جوانان با تعالیم اسلامی است.

حجازی گفت: علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام با شماره تلفن ۰۹۱۳۹۲۱۶۵۲۰ تماس گرفته یا عبارت «قرآن» را به شماره ۵۰۰۰۲۰۴۰۴۰۳۰ پیامک کنند. همچنین در سایت www.navayehejaz.ir نیز می‌توانند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پایگاه اطلاع رسانی دهاقان قرآن خوش آمدید
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترساخت حرفه ای کد متن متحرک