جلسه مدیران ومربیان قرآنی دردارالقرآن الکریم شهرستان دهاقان برگزار شد:

در این جلسه،سیدامیرحجازی طی سخنانی با اشاره به اینکه کار قرآنی باید خدایی باشد، گفت: صاحب قرآن خدا است و باید کار قرآنی هم با اخلاص بوده و برای رضای خدا باشد، همچنین در کار قرآنی تلاش کنید درگیر رقابت و مسائلی از این دست نشوید.

اخلاص و همکاری رمز موفقیت در امور قرآنی

وی با اشاره به اینکه در کار قرآنی نباید به دنبال پول و مادیات باشیم، اظهار داشت: برای فعالیت‌های قرآنی نباید به دنبال پول و مادیات بود، زیرا در این صورت اخلاص کار از بین می‌رود، به عنوان مثال، نظر شما را به این جمله جلب می‌کنیم، «دنیا برای ما»، ما اگر این جمله را برعکس بخوانیم می‌شود «ما برای دنیا»، پس نباید در اینگونه برنامه‌ها به دنبال پول باشیم.

حجازی  با اشاره به اینکه اخلاص در کار، سبب رضای خدا و سرانجام یافتن کارها می‌شود، گفت: مهم‌ترین چیز برای انجام کار قرآنی اخلاص است و رضای خدا هم در همین اخلاص یافت می‌شود؛ امیرالمؤمنین روزی در خانه‌ای میهمان بود، اما به منزل خود رفت، غذا خورد و سپس عازم میهمانی شد، حضرت زهرا از او پرسید شما میهمان هستید پس چرا غذا می‌خورید؟ امیرالمؤمنین پاسخ داد؛ من گرسنه بودم، از این رو نمی‌خواستم برای غذا به میهمانی بروم.

.

حجازی پس از اخلاص در کار، مشارکت در فعالیت‌ها را از دیگر عوامل موفقیت برشمرد و گفت: برای بهتر شدن کارها با هم مشارکت کنید، زیرا گاهی استقلال در کار سبب موفقیت نمی‌شود و یا ممکن است شما شناخته‌شده نباشید و با شما همکاری نکنند، از این رو همواره با یکدیگر مشارکت داشته باشید و به دنبال استقلال نباشد.

.

حجازی با اشاره به اینکه باید در انجام کارها، افکار انسان گسترده و وسیع باشد، گفت: نگاه خود را بزرگ و وسیع کنید و همواره برنامه‌های خود را برای همه تنظیم کنید، به عنوان مثال؛ هنگامی که می‌خواهید صدقه بدهید، نگویید برای سلامتی خودم، بگویید برای دفع خطر از تمام موجودات هستی، در این صورت کار شما رنگ الهی می‌گیرد و کاری که رنگ الهی بگیرد ماندگار می‌شود.

آیات کاربردی قرآن را به مردم آموزش دهید/ اصرار سبب اکراه می‌شود

وی با توصیه به مدیران ومربیان به آسان کردن یادگیری قرآن گفت: در کارها و برنامه‌های خود اصرار بیش از حد نکنید، زیرا اصرار سبب اکراه شده و ممکن است سبب دلسردی افراد بشود، همچنین آیاتی را در قرآن استخراج کنید که به درد مردم بخورد و یادگیری آن هم آسان باشد.

حجازی در ادامه با اشاره به اینکه نباید جلسات قرآن طولانی باشد، گفت: در برگزاری جلسات تلاش کنید زمان جلسات طولانی نباشد، همچنین خانم‌ها هم در جلسات خود از لباس‌های تیره استفاده نکنند، زیرا رنگ‌های تیره سبب خستگی روح می‌شود.

حجازی با اشاره به اینکه آیات و آموزه‌های قرآن شیرین است، اظهار داشت: قرآن کریم کلام شیرینی است و باید هنر ما این باشد که شیرینی آن را به مردم بچشانیم، حتی در مواردی که ممکن است سختی‌هایی به همراه داشته باشد، باید تلاش کنیم این سختی‌ها را مرتفع کرده و یا با بیان فواید یادگیری قرآن، تحمل سختی‌ها را آسان کنیم، به عنوان مثال؛ هنگامی که می‌خواهند به طفلی آمپول تزریق کنند، چنددقیقه ای  او را آماده کرده و به او می‌گویند این آمپول برای سلامتی توست و درد آن شاید یک دقیقه بیشتر طول نکشد، پس ضروری است در کار قرآن از گفتار و پیام‌های خوب و محبت‌آمیز استفاده شود.

By maktab

سیدامیرحجازی مدیر موسسات قرآنی دهاقان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *