پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت فرارسیدن١٨ فروردین روز جهانی بهداشت و روز سلامتی18فروردین روزجهانی بهداشت گرامی باد

پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت فرارسیدن١٨ فروردین روز جهانی بهداشت و روز سلامتی

بسمه تعالی

اسلام ، دین پاکی و پاکیزگی است و قرآن که گنجینه هدایت و معرفت است علاوه بر نسخه های اعجاز بخش اخروی اش ، آکنده از آموزه های پاکیزگی و بهداشت فردی و اجتماعی است ؛ « ما آب را از آسمان برای پاکی و پاکیزگی فرو فرستادیم . » قرآن سرمشق سعادت و سرافرازی در دنیا و آخرت است که با بکارگیری توصیه های سودمندش سلامت دنیا و آرامش آخرت تامین می شود .

١٨ فروردین، روز جهانی بهداشت و روز سلامتی است . بهداشت یعنی نیکو نگه داشتن و نگهداری از نعمت سلامت . بهداشت یعنی دانش پیشگیری ؛ که گام اول سلامت جسم و روان است . امروز روز سلامتی است که به واقع زیباترین هدیه آسمانی است .

بهداشت در واقع زیر بنای فعالیت های اقتصادی و پیشرفت های اجتماعی یک ملت است و سلامت جامعه در گرو رعایت اصول بهداشتی می باشد و جامعه سالم و تندرست می تواند از منافع خود دفاع ، و حقوق خود را کسب کند.

مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) در این خصوص فرموده اند :

بهداشت مردم باید وجهه همت قرار گیرد .

روز جهانی بهداشت ، روز علاقمندی به دنیای سالم گرامی باد

 پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت فرارسیدن١٨ فروردین روز جهانی بهداشت و روز سلامتی
18فروردین روزجهانی بهداشت گرامی باد
فرا رسیدن ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سلاله پاکش حضرت امام خمینی (ره) و روز زن بر تمامی مادران و بانوان دهاقانی گرامی بادتکریم زنان،مادران، و بانوان دهاقانی

بسم الله الرحمن الرحیم‏
انا اعطیناک‌ الکوثر فصل‌ لربک‌ وانحر ان‌ شانئک‌ هوالابتر
بیستم جمادی الثانی سالروز ولادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام اللّه علیها است که به عنوان روز زن و روز تکریم از مقام و منزلت مادر نامگذاری شده است، این روز بزرگ را که مصادف است با سالروز ولادت فرزند شایسته آن بانوی بزرگوار حضرت امام خمینی (ره) گرامی می داریم و این دو میلاد فرخنده را به همه مسلمانان، تبریک و تهنیت می گوییم و از خدای سبحان می طلبیم ما را در پیروی از بزرگ بانوی جهانیان حضرت فاطمه زهرا(ع) و ادامه راه امام خمینی (ره) توفیق عنایت فرماید.
روز بیستم‌ جمادی‌ الثانی‌ سالروز ولادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام اللّه علیها است که به عنوان روز زن و روز تکریم از مقام و منزلت مادر نامگذاری شده است.بیستم جمادی الثانی همچنین یادآور طلوع فرزند زهرای اطهر،بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره)پرچمدار اسلام ناب محمدی(ص)در عصر حاضر است.امروز در تیرگی دنیای مادی که معنویت گمشده بشر و راهیابی انسان به سرمنزل مقصود امری بس دشوار شده توجه به شعاع نورانی حق و حقیقت که در آینه وجود اهل بیت علیهم السلام و در رأس آنها وجود مقدس حضرت زهرا(س) پرتو انداخته و به جامعه انسانی رسیده راهی مطمئن برای نیل به رستگاری است.توجه به شخصیت نورانی حضرت فاطمه (س) که حجت خدا بر ائمه معصومین علیهم السلام بود نه فقط برای زنان ما که برای همه آحاد مرد و زن مسلمان و بلکه هر انسان جویای حقیقت سرمایه ارزشمندی است که قادر است انسان و انسانیت را از غبار اوهام و انحرافات رهایی بخشیده و او را به سر منزل مقصود رهنمون گردد. روز ولادت چنین بانوی والایی که به شایسته ترین وجه از سوی حضرت امام خمینی(ره) به عنوان روز زن و روز مادر نامیده شد جهت گیری بی نقص آن امام همام را در معرفی مسیر تعالی به زنان نشان می دهد.
پایگاه قرآنی دهاقان ضمن تبریک این روز خجسته به همه بانوان شهرستان دهاقان روز ولادت حضرت امام خمینی(ره) را نیز تبریک و تهنیت عرض می نماییم و امیدواریم همه، توفیق بهره گیری از زلال معنویت حضرت صدیقه (س) را بدست آوریم .
پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت فرا رسیدن ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سلاله پاکش حضرت امام خمینی (ره)

پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان برای حضور یاشکوه جامعه قرآنی در راهپیمایی 22 بهمنپیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان برای حضور یاشکوه جامعه قرآنی در راهپیمایی 22 بهمن

پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان برای حضور باشکوه جامعه قرآنی در راهپیمایی ۲۲ بهمن

به گزارش پایگاه خبری دهاقان قرآن از ملت انقلابی و ولایتمدار و بخصوص مردم شهید پرور وقرآنی که طی سی و نه سال گذشته سهم بسزایی در به ثمر نشاندن نهال انقلاب ایفا کردند، درخواست نموده، همچون گذشته با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی، شهدای گرانقدر و مقام معظم رهبری، ولایت مداری، بصیرت و همبستگی خود را به گوش جهانیان برسانند.

بسم الله الرحمن الرحیم

” وَ لا یطَؤُنَ مَوْطِئاً یغیظُ الْکُفَّارَ وَ لا ینالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَیلاً إِلاَّ کُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صالِحٌ إِنَّ اللَّهَ لا یضیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنینَ”

“و کسانی که هیچ قدمی در جایی که کفار را خشمگین کند ننهند و هیچ دستبردی به دشمنان نرسانند جز آنکه در مقابل هر یک از این رنج و آلام عمل صالحی در نامه اعمالشان نوشته شود که خدا هرگز اجر نیکوکاران را ضایع نخواهد گذاشت”

اکنون در طلیعه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران قرار داریم، الگوی جامع و کامل اندیشه دینی آن بزرگ‌مردی که از سلاله پاک رسول خدا پنجره‌ه­ای جدید رو به انسان سرگشته معاصر گشود و با ابتنا بر وحی، اسلام و عقلانیت نظام مترقی جمهوری اسلامی را جایگزین نظام ارتجاع و منحط شاهنشاهی کرد. آرمانی که با مدد الهی و پشتوانه عظیم مردمی، اتکاء به نفس، اتحاد کلمه و وحدت ملی پشت سر امام خمینی(ره) کشور را از عقب‌ماندگی دوران شاهنشاهی و ناسیونالیسم رؤیایی و جریان پوچ‌گرای لیبرال دموکراسی و کمونیسم رهانید و حیات طیبه اسلامی و الگوی مترقی مردم‌سالاری دینی را برای بشریت به ارمغان آورد.

به گزارش پایگاه خبری دهاقان قرآن امروز پرچمدار و سکاندار انقلاب، بزرگ‌مردی خردمند و مردی از تبار عارفان و سالکان الی الله است که با توکل بر خدا و اتکاء به نفس مثال زدنی و تأکید بر تبعیت از منویات امام خمینی (ره) و پاسداری از ارزش‌های اسلامی، کشتی انقلاب را در میان امواج و تلاطم راهبری می‌کند. ملت رشید و صبوری که با چهار دهه جهاد و چهار دهه مقاومت و تبعیت محض از ولایت فقیه در حمایت از مظلوم؛ ظلم‌ستیزی و مبارزه با استبداد و استکبار را آموختند و با استعانت از فرامین و آموزه‌های قرآن کریم، زیرساخت‌های انقلابی و جهادی، الگویی اسلامی-ایرانی از پیشرفت را در عرصه‌های مختلف محقق ساختند.

بدیهی است طی چهار دهه گذشته، دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی برای ضربه زدن به ایران عزیز از هیچ تلاشی دریغ نکرده­اند، اما فشارها باعث نشد که به تعبیر مقام معظم رهبری “این کشور باعظمت، این ملت بزرگ و این مردم مخلص و دلسوز از صحنه خارج شوند.”

یوم‌الله ۲۲ بهمن فرصتی حیات‌بخش برای حضور حماسی و حداکثری آحاد ملت شریف ایران در اقصی نقاط کشور برای تجدید میثاق با آرمان‌های امام (ره)، شهداء و ولی امر مسلمین مقام عظمای ولایت (مدظله‌العالی) و اعلام انزجار از سردمداران نظام کفر جهانی و اثبات حقانیت و مشروعیت جمهوری اسلامی می‌باشد.

پایگاه قرآنی شهرستان دهاقان در سی و نهمین بهار آزادی، ازمسئولان، فعالان، قاریان، حافظان و مردم شهیدپرور شهرستان دهاقان جهت حضور گسترده و دشمن شکن در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تجدید میثاق با راه امام (ره) مردم شهیدپرور وقرآنی که مقابل ناحیه مقاومت سپاه ساعت ۹:۴۵ و مسیر راهپیمایی خیابان معلم خیابان بشارت میدان دفاع مقدس خواهد بود دعوت می نماید.

پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان برای حضور یاشکوه جامعه قرآنی در راهپیمایی 22 بهمن
پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان برای حضور یاشکوه جامعه قرآنی در راهپیمایی ۲۲ بهمن

پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت فرارسیدن میلادزینب کبری(س)و روزپرستارپیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت فرارسیدن میلادزینب کبری(س)و روزپرستار

پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت فرارسیدن میلادزینب کبری(س)و روزپرستار

بسم االله الرحمن الرحیم

روز میلاد زینب کبری(س)، پرستار همه عاطفه ها و همه ستاره های درخشان ایمان و عفّت و پرستار همه ارزش های زخم دیده در تاریخ شیعه را به همه پرستاران و منادیان انسانیّت و ایمان تبریک می گوییم؛ به همه پرستارانی که از پس ابر حیا و عفّت، باران عاطفه باریدند و به نور ایمان درونشان گرمای زندگی در کالبد جامعه جاری کردند.

روز میلاد دُرّ درخشان مهر و عاطفه، پرستار زخم های به خون نشسته صحنه کربلا و روز پرستار مبارک باد.

پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت فرارسیدن میلادزینب کبری(س)و روزپرستار
پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت فرارسیدن میلادزینب کبری(س)و روزپرستار

دانشجو_دهاقان

پیام مدیرپایگاه قرآنی شهرستان دهاقان به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو

بسم الله الرحمن الرحیم

شانزدهم آذر ماه یاد روز حرکتی سترگ در مسیر استکبار ستیزی، آزادی خواهی و عدالت طلبی است که برخاسته از ایمان، شجاعت، درایت و آرمان خواهی دانشجویان شهیدی بود که با نثار خون پاک خویش به عزت ابدی نائل و به عنوان نماد مبارزه با سلطه گری ظالمانه، در تاریخ جاودانه شدند.
دانشجو تجلی گاه توانش و بالندگی است و دانشجویان این مرز و بوم، اقیانوسی موج خیز از سرافرازی و جویندگی اند که با تجلی دانش و خردورزی، طلایه داران خیزش های نوین علمی، اخلاقی و فرهنگی در گستره زرخیر ایران اسلامی سرافراز خواهند بود.
اینجانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدای دانشجو، به ویژه شهدای سرافراز شانزدهم آذر ماه ۱۳۳۲ ، روز دانشجو را به تمامی دانشجویان عزیز و آحاد دانشگاهیان گرامی به خصوص دانشجویان شهرستان دهاقان تبریک عرض نموده، توفیق روز افزون این عزیزان در عرصه، فعالیت های علمی، فرهنگی و اجتماعی و سربلندی بیش از پیش ایران اسلامی را از درگاه خداوندسبحان مسئلت دارم.

دانشجو_دهاقان

By maktab

سیدامیرحجازی مدیر موسسات قرآنی دهاقان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *